Bydlení Kateřinice

Obec Kateřinice

Nachází se v okrese Nový Jičín pouhých 5 km severně od města Příbor, 15 minut jízdy autem do Frýdku-Místku a za 20 minut jste v krajském městě Ostrava.

Obec Kateřinice lze nazvat malebnou vesnicí situovanou v příjemném krajinném prostředí, lemovanou loukami, lesy a lány polí. Žije zde necelých 700 obyvatel, kdy městskou obytnou zástavbu tvoří pouze rodinné domy. Obec Kateřinice spolu s přilehlou obcí Trnávka nabízí základní občanskou vybavenost včetně mateřské a základní školy prvního stupně, k dispozici je obchod, pošta, komunitní centrum ad. K sportovnímu vyžití slouží sportovní areál přístupný veřejnosti, kde je možno využívat fotbalové hřiště, víceúčelové hřiště na volejbal, nohejbal a florbal, dětské hřiště s herními prvky pro děti nebo venkovní bazén.

Zájmové spolky – TJ Sokol Kateřinice, SDH Kateřinice a Myslivecký spolek Trnávka – Kateřinice se každoročně podílejí na bohatém kulturním a společenském životě v Kateřinicích. Mezi oblíbené a hojně navštěvované akce patří plesy, Kateřinské dožínky, Trailový běh, myslivecké setkání, Setkání v čase předvánočním a mnoho dalšího.

Popis projektu

Bydlení Kateřinice je tvořeno dvěma samostatnými rodinnými domy zasazenými do původní městské zástavby a krajinných prvků. RD 1 je kompletní rekonstrukce původního rodinného domu s rozlohou pozemku 536 m2 s plánovaným dokončením 2023. RD 2 je novostavba s předpokladem započetí stavby v druhé polovině roku 2024.

Oba domy jsou v energetické třídě B – úsporná. Jsou zděné se sedlovou střechou, s okny s izolačními trojskly a venkovními žaluziemi. Interiér domu zdobený hladkou sádrovou omítkou, moderní obklady, dlažba a truhlářská práce na míru. RD 1 vybaven fotovoltaickým systémem. Vytápění zajištěno podlahovým vytápěním spolu s efektivním tepelným čerpadlem. Zabudování přípravy pro volitelná příslušenství (chytrý dům, kamerový a zabezpečovací systém ad.).

Specifikace projektu

RD 1 je kompletně zrekonstruovaný dům do stavu novostavby o celková užitné ploše 174 m2 ve dvou nadzemních podlažích o dispozici 5+kk. Nulté podlaží je tvořeno velkorysým vstupním prostorem a podlouhlou chodbou přecházející plynule do obývacího pokoje s jídelnou, kuchyňským koutem a vstupem na terasu přes posuvný portál. Na tomto podlaží se dále nachází univerzální pokoj pro hosty spolu s pracovnou, sociální zařízení, technická místnost a dvě schodiště do podkroví. Prvé hlavní je schodiště vedoucí do dětské obytné části s koupelnou, toaletou a druhé menší soukromé vede do hlavní ložnice s šatnou. Dům disponuje otevřeným parkovacím stáním před domem.

RD 2 je novostavba o celková užitné ploše 133 m2 ve dvou nadzemních podlažích o dispozici 5+kk. Přízemí domu je tvořeno vstupní chodbou přecházející do otevřeného útulného obývacího pokoje, jehož součástí je praktická kuchyňská linka, jídelní zóna a pohodlný vstup na terasu. Unikátní řešení protilehlých posuvných dveří umožňuje propojení tohoto prostoru s exteriérem domu. Nedílnou součástí podlaží je koupelna s toaletou, technická místnost a universální pokoj, využitelný dle fantazie majitele. Na druhém podlaží se nachází hlavní ložnice, dva pokoje pro děti, případně pracovna nebo pokoj pro hosty a druhá koupelna s toaletou. Dům disponuje také zastřešeným stáním pro automobil.

Potřebujete poradit?

Napište nám.

Rádi vám zodpovíme otázky ohledně investice do projektu skrz Nemovitostní dluhopisy OWN nebo samotného prodeje rodinných domů.